Londyn wieczorową porą. 7 pomysłów na to jak przyjemnie i niedrogo spędzić wieczór w Londynie.

 

  1. Free Walking Tour

W Londynie, tak jak i w innych większych miastach, bez problemu możecie przyłączyć się do darmowych, pieszych wycieczek z przewodnikiem. Musicie tylko wybrać interesującą was trasę (a jest ich naprawdę sporo) sprawdzić czas i miejsce zbiórki i ubrać wygodne buty. Choć wycieczki te są darmowe, na koniec miło jest zostawić przewodnikom napiwek. Wieczorem najlepiej wybrać się na wycieczką śladami Kuby Rozpruwacza.

 

  1. Kolacja na brzegu Tamizy

Prawdziwi Londyńczycy nie jadają raczej w centrum miasta, tylko w swoich własnych dzielnicach, w sprawdzonych barach i restauracjach. Jeżeli chcecie zobaczyć, jak wygląda prawdziwe życie po godzinach, usiądźcie w jednym z pubów na brzegu Tamizy, najlepiej w piątkowy lub sobotni wieczór.  Polecam dzielnice Chiswick, Kew bądź Richmond oraz pub Bell and Crown.

 

3.Wieczór w teatrze

Londyn, zaraz po Nowojorskim Broadwayu, jest chyba najlepszym miejscem na świecie pod względem mnogości teatrów. Thriller, Nędznicy, Dziadek do orzechów to tylko niektóre z fenomenalnych musicali na jakie możecie się wybrać. Marzy Wam się Harry Potter lub Król Lew na deskach teatru? Proszę bardzo. Tej jesieni możecie zobaczyć na żywo takie sławy jak Martin Freeman, Jeremy Irons czy Bryan Cranston. Jeżeli chcecie upolować tanie bilety, wystarczy udać się z do jednego z licznych kiosków (ang. box office) bądź zabukować bilety online.

 

Victoria&Albert Hall

 

  1. Zakupy

Z wyjątkiem weekendów, wieczorny zakupy w Londynie należą do najprzyjemniejszych.Większość dużych sklepów w centrum jest otwarta aż do 22, a niektóre nawet dłużej. Zamiast jednak przedzierać się przez tłumy na Oxford Street, polecam wybrać się po prostu do centrum handlowego np. Westfield

 

  1. Spacer po centrum

Jeżeli wysiądziecie na przystankach Piccadilly Circus, Leicester Square bądź Covent Garden znajdziecie się w ścisłym centrum miasta. Oto parę propozycji na to, gdzie warto się udać i co zobaczyć.

a) Soho, dzielnica muzyki, mody, teatrów, ale i czerwonych świateł. Najlepsze sklepy znajdują się na Carnaby i Berwick Street oraz Kingly Court. To tutaj mieści się również słynny sklep z zabawkami Hamleys oraz najstarsze centrum handlowe Londynu Liberty.

Liberty London. Najstarszy sklep towarowy

Miłośnicy jazzu powinni udać się do klubu Ronnie Scott, który działa nieprzerwanie od 1959. Swego czasu występowali w nim m.in. Ella Fitzgerald i Miles Davies.

b) Będąc w Chinatown, koniecznie spróbujcie Crispy Duck! Rozejrzyjcie się również po tamtejszych sklepach spożywczych, możecie w nich dostać produkty praktycznie niespotykane w Polsce.

Chinatown

c) Leicester Square, filmowe serce Londynu. To tu mają premiery najważniejsze i najgłośniejsze filmy. Możecie oczywiście wybrać się tam do kina, jednak bilety są niemiłosiernie drogie, ok. 15 funtów, a same kina przypominają zwykłe multipleksy. Jeżeli więc bardzo chcecie zobaczyć jakiś film, polecam niezwykle klimatyczne Electric Cinema w dzielnicy Notting Hill.

d) Neal’s Yard. Najbardziej chyba urokliwy zakątek Londynu. Koniecznie spróbujcie najlepszej w mieście pizzy w Homeslice Pizza

Neal’s Yard. Source pixabay.com
  1. Przejażdżka zwykłym czerwonym autobusem. Niewiele kosztuje, a oferuje niezapomniane widoki. Polecam szczególnie linie 9,11,24.

 

  1. Zachód słońca z Primrose Hill. Opcja dla romantyków.