Święta w Londynie: 10 rzeczy które musisz zrobić

Powiem krótko: żadne miasto na świecie nie obchodzi świąt w takim stylu jak Londyn. Moja pierwsza wizyta w Londynie miała miejsce właśnie w tym okresie. Być może właśnie z tego powodu pałam do niego tak dużym sentymentem. Jeżeli i Wy zdecydujecie się na wyjazd do Londynu przed, w trakcie lub po świętach, czeka na Was masa większych i mniejszych atrakcji. Niektóre zupełnie darmowe, niektóre nieco droższe, ale wszystkie warte polecenia.

1.Podziwiaj świąteczne dekoracje! Najlepsze miejsca to Oxford Street, Regent Street, Bond Street, Carnaby Street oraz Covent Garden, choć tak naprawdę całe centrum Londynu jest rozświetlone już od połowy listopada.

Dekoracje na Regent Street nawiązujące do popularnej piosenki ”On the First Day of Christmas my True Love Gave to Me”
Święta są jak Marmite. Albo się je kocha, albo nienawidzi.
Przecudny market w Covent Garden!

2.Szukaj choinek! Największa z nich stoi na Trafalgar Square i jest corocznym prezentem od Norwegów, którzy w ten sposób odwdzięczają się anglikom za pomoc w czasie drugiej wojny światowej. Warto również odwiedzić ten pub, który co roku przystrojony jest właśnie… choinkami.

The Churchill Arms udekorowany dziewięćdziesięcioma choinkami.
I znów Covent Garden!
Norweska choinka na Trafalgar Square
3. Odwiedź jeden z Christmas Markets np. Winter Wonderland w Hyde Park, Southbank Center z widokiem na Big Bena, Christmas by the River na ktorym możecie się ogrzać siędząc w olbrzymich, szklanych kopułach, badź  najbardziej centralny Leicester Square Christmas Market.
4. Spróbuj typowych angielskich potraw świątecznych. Wiele pubów, kawiarni i restauracji serwuje w tym czasie dania w świątecznym wydaniu. Można nawet zamówić prawdziwy świąteczny lunch bądź kolację, z indykiem i opiekanymi warzywami. A na deser koniecznie Christmas pudding bądź mince pies.
Kwintesencja angielskich świąt: mince pies.
5. Podziwiaj Londyn z góry! Wiele restauracji, hoteli i centrów handlowych na swoich dachach i tarasach otwiera przytulne bary z przekąskami specjalnie na czas świąt. Niedaleko Tower Hill znajduje się najbardziej popularny tego typu miejsce inspirowane… opowieściami z Narnii!
6. Odwiedź zimowe kino, rozsiądź się wygodnie i zobacz najlepsze świąteczne filmy! Jedno z nich znajduje się  na terenie posiadłości Kensignton Palace, czyli w sąsiedztwie samego Williama i Kate!
7. Idź na łyżwy i to nie w byle jakim otoczeniu! Najlepsze lodowiska znajdują się w eleganckim Somerset House, Natural History Museum, przy Tower Hill czy w otoczeniu drapaczy chmur na Canary Wharf.
Lodowisko przy Tower of London
8. Podziwiaj przepiękne pokazy świetlne w Kew Gardens, jednym z największych ogrodów botanicznych świata. Jeżeli jednak nie wybierzecie się do Londynu, tutaj możecie zobaczyć, czym zachwycają się miliony turystów.
9. Spróbuj swoich sił w curlingu
10. Posmakuj świątecznych napojów! I nie mam na myśli tylko o mulled wine, odpowiedniku naszego grzanego wina. W zimie londyńskie bary mają specjalna ofertę drinków. Mój ulubiony nosi wdzięczna nazwę Snowball i składa się z ajerkoniaku, lemoniady i soku z limonki. Jeżeli interesują Was napoje bezalkoholowe, warto zarezerwować sobie świąteczną Afternoon Tea. Jak może wyglądać ceremonia picie takiej herbaty zobaczycie oglądając to wideo amerykańskiej bloggerki mieszkającej w Londynie.